Гелеві акумулятори – це свинцево-кислотні, але всередині яких електроліт знаходиться в гелевому стані завдяки додаванню до сірчаної кислоти силіконового наповнювача. Внаслідок цього при незначному пошкодженні корпусу батареї, витік рідини не відбувається і виключена корозія клем.
При цьому свинцево-кислотну гелеву батарею, на відміну від традиційної свинцево-кислотного АКБ, можна встановлювати не тільки вертикально, але й на похилій поверхні. Головне не перевертати.
З приємного, постійне обслуговування гелевої батареї не потрібно: технологія акумулятора передбачає повну герметизацію.
Важливо, що батарея може залишатися в повністю розрядженому стані по кілька днів без шкоди для ємності. До речі про ємність. Чим вище температура навколишнього середовища – тим вища ємність акумулятора, при зниженні – знижується. Однак зауважимо, що наслідком підвищення температури буде прискорення корозійності пластин і зменшення терміну експлуатації. Так само не можна встановлювати акумулятори поряд з джерелами тепла через генерування ними займистих газів.
Загалом ці акумулятори вирізняє підвищений термін експлуатації, високий пусковий струм і працездатність при пошкодженні корпусу.
Вони підходять для складської техніки і використовуються повсюдно в логістичних і складських комплексах, промислових базах, виробничих приміщеннях, підприємствах сфери ритейл.
Переваги та особливості
- Термін служби: приблизно 1 800 циклів зарядки
- Експлуатаційні витрати: не вимагають ТО
- Швидкість зарядки батареї: в межах 10 - 12 годин
- Температурний режим роботи: + 5 ° C + 40 ° C (може працювати за мінусових температур, але не глушити)
- Температурний режим зберігання: -35 ° C + 60 ° C (у сухому приміщенні без підзарядки протягом 1 року)
- Експлуатаційні витрати: немає жорстких вимог до кімнати заряду
- Екологічність: виділяють менше сірководню ніж традиційні свинцево-кислотні