Свинцево-кислотні АКБ бувають з рідким електролітом і герметизовані. Різняться вони технологією, що і впливає на їх експлуатаційні характеристики. Перші, з рідким електролітом, вимагають більшої уваги, ніж герметизовані. Для них необхідно передбачити добре вентильоване приміщення, оскільки в процесі заряду розряду вони виділяють газ. Так само уважно треба поставитися до регулярності їх обслуговування: долив води, дотримання температурного режиму, зберігання (тільки в зарядженому стані) і кількості повних циклів заряду/розряду.
Час зарядки коливається від 3 до 8 годин. Кількість циклів заряд/розряд для акумуляторних батарей певних виробників і серій може перевищувати 1800 при збереженні показника корисної енергії вище 83%.
Попри те, що виробництву свинцевих акумуляторів понад 100 років, вони вдосконалюються. Батареї можуть бути обладнані системою циркуляції електроліту, яка встановлюється як додаткове обладнання. Це система, в якій застосовується спеціальний зарядний пристрій, що подає повітря в кожен елемент, що викликає перемішування кислоти в ньому, перешкоджаючи розшарування електроліту. Таким чином, зменшується час заряду, знижується нагрів при заряді, підвищується рівномірність і баланс ємності елементів і знижується споживання води.
Ці акумулятори вирізняються доступною ціною, широкою лінійкою, ремонтопридатністю.
Вони підходять для складської техніки і використовуються повсюдно в логістичних і складських комплексах, промислових базах, виробничих приміщеннях, підприємствах сфери ритейл.
Переваги та особливості
- Термін служби: 1 800 повних циклів зарядки
- Глибина розряду: 80%
- Експлуатаційні витрати: обов'язково спеціальне приміщення і щорічне ТО
- Швидкість зарядки батареї: 3 - 7 годин
- Температурний режим зберігання: -20 ° C + 45 ° C (при повній зарядці)
- Температурний режим роботи: -30 ° C + 50 ° C (герметизовані АКБ)
- Екологічність: понад 97% свинцю з відпрацьованих акумуляторів підлягають переробці