Чи потрібна реєстрація навантажувачів – розповсюджене питання, яке чують експерти Склад Трак. Відповідь: так, всі навантажувачі, окрім штабелеукладачів із ручним пересуванням, мають бути зареєстровані. Як це зробити та що для цього необхідно – в нашому коротенькому огляді.

Реєстрація навантажувачів: пакет документів

Оскільки навантажувачі (електронавантажувачі, автонавантажувачі) реєструють як технологічні транспортні засоби, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, пакет документів для подання на реєстрацію наведено у Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що було затверджено Кабміном України № 617 від 08.07.2020р. Однак, від 23.07.2020 року набрали чинності зміни до цього Порядку. Вони торкнулись переліку документів, що подаються для реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку транспортних засобів, а також бланку заяви.

Відтепер перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги з реєстрації технологічних транспортних засобів містить:

1) Письмову заяву власника;

2) Засвідчені у встановленому порядку копії документів, що підтверджують право володіння, користування і розпорядження навантажувачем. Ними можуть бути договір купівлі-продажу, міни, дарування, лізингу, позички, застави; документи, що підтверджують реалізацію технологічного транспортного засобу на аукціоні; договір оренди майна; митна декларація на технологічний транспортний засіб, реалізований на митній території України одним суб’єктом господарювання іншому; договір про спільне володіння, користування тощо;

3) Декларація про відповідність, оформлена виробником або його уповноваженим представником. Це стосується тих технологічних транспортних засобів, на які поширюється дія Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 р. № 62, та які реєструються вперше.

4) Акт технічного огляду (оригінал).

5) Письмова згода всіх виявлених обтяжувачів (для технологічного транспортного засобу, який перебуває у податковій заставі, заставі, під арештом або є предметом іншого обтяження).

Реєстрація навантажувача: технічний огляд

Акт технічного огляду складають експертні організації на підставі проведеної експертизи. Тобто Акт мають право скласти лише ті організації, які акредитовано Національним агентством з акредитації України як орган з інспектування. Такі організації мають містити серед переліку послуг відповідний вид інспектування — технічний огляд технологічних транспортних засобів. Це буде означати, що вони працюють згідно з регламентами міжнародного стандарту ISO/IEC 17020:2012 «Оцінювання відповідності. Вимоги щодо діяльності різних типів органів, що здійснюють інспектування».

Після вибору організації, навантажувач оглядають, складають Акт, видають талон і нарешті можна передавати документи на реєстрацію.

Подання документів на реєстрацію

Документи подають до територіальних Центрів надання адміністративних послуг. Строки отримання послуги – 30 календарних днів з дня подання суб’єктом звернення та документів.

Реєстрація автонавантажувачів (реєстрація електронавантажувачів), які перебувають в експлуатації понад п’ять років, але не мають документів, що встановлюють право власності або користування, та документів про попередню реєстрацію, вимагає надати засвідчену копію інвентарної картки обліку основних засобів або витяг з балансової відомості, у яких зазначається дата введення в експлуатацію транспортного засобу.

Реєстрація електронавантажувачів (реєстрація автонавантажувачів), що раніше експлуатувалися і перебували на обліку, передбачає надання разом із зазначеними документами, свідоцтва про реєстрацію технологічного транспортного засобу з позначкою про зняття з обліку, а у разі його відсутності — довідку з попереднього місця реєстрації транспортного засобу .

Окрім того, власник навантажувача самостійно купує номерний знак. Він має відповідати ДСТУ 4278:2019 «Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні вимоги. Правила застосування» та ДСТУ 3650:2019 «Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні технічні умови»

Реєстрація навантажувача: обов’язки власника

Раптом хтось скаже, що реєстрація не важлива, пам’ятайте, що не дивлячись на те, що навантажувачі не є учасником дорожнього руху, вони все одно мають проходити техогляди, а вам, як власнику, потрібно платити транспортний податок. Тобто перевірку Держтехнагляду не скасовано, власно як ваш обов’язок зареєструвати технічний засіб. Несплата транспортного податку або відмова в реєстрації тягне накладання штрафних санкцій.

А отже, реєстрація автонавантажувачів, рівно як реєстрація електронавантажувачів, потребує коректного ведення документації. А це можуть зробити лише перевірені компанії, які не лише продають техніку, але й забезпечують повний пакет документів. Sklad Truck цінує ваш час, а тому документацію веде з особливою увагою.