В останні десятиріччя бізнес логістика поповнилася рядом можливостей. Якщо раніше навантажувачі розглядали переважно як одиницю складської логістики, то тепер це ще й самостійний проєкт. Ви можете відкрити бізнес, інвестувати кошти в придбання техніки та пропонувати послуги з використання навантажувача клієнтам на умовах оренди. Стисло про переваги та ризики такого підходу в матеріалі спеціалістів Sklad Truck.

Вибір техніки та спектр послуг

Організувати «своє діло» з надання в оренду навантажувачів матиме ряд питань:

– яку техніку обрати: вилковий навантажувач на ДВЗ або електроповантажувач бу;

– якому виробнику надати перевагу: навантажувач Jungheinrich, навантажувач Toyota, навантажувач Linde, навантажувач Still, або широка лінійка EP Equipment;

– на яких клієнтів орієнтуватися і де їх шукати;

– як і у кого обслуговувати техніку;

– на які вигоди можна розрахувати та як запобігти ризикам.

Почнемо з того, що спектр послуг, який ви можете пропонувати, буде залежати від запитів потенційних клієнтів. Вкладені грошові кошти в техніку знаних брендів, накладатиме на вас зі старту значне інвестиційне навантаження, в той час, як навантажувачі китайських виробників не поступаються технічними характеристиками й мають привабливу вартість.

Потенційні клієнти

Будь-який навантажувач спрощує й пришвидшує процеси обробки вантажів. А оскільки складська логістика дуже різноманітна, відповідно навантажувачі треба підбирати ретельно. Сфера бізнесу накладає свій відбиток. Наприклад, на складах фармацевтичних і харчових компаній цінують електронавантажувачі за відсутність вихлопних газів. Враховуйте це при сегментації бази потенційних клієнтів.

Окрім того, не варто забувати, що практично всі логістичні склади стикаються з піковими навантаженнями. Це можуть бути як сезонні, так і часові сплески приймання та відвантаження товарів, коли власні навантажувачі залучені в декілька змін, а техніки все одно не вистачає. Такі компанії – також можуть стати клієнтами. Допомагаючи їм “закрити” питання з технікою, ви отримуєте постійних замовників.

Ринок потенційних клієнтів досить широкий: ритейл, перевізники, фармацевтичні та харчові компанії, машинобудування та сільське господарство. З досвіду SkladTruck, непереривний моніторинг галузей формує уявлення про зростання певного сегмента бізнесу та його потреби в техніці. У будь-якому випадку аналізуючи ринок самостійно або за допомогою бізнес-партнерів, ви дізнаєтеся, хто є ваш потенційний клієнт і, відповідно, яку техніку обрати, враховуючи витрати на старті та щомісячні операційні видатки.

Переваги

З приємного, відкритого бізнесу з надання складської техніки в оренду можна поєднувати в межах наявної компанії. Необов’язково для цього реєструвати окрему юридичну особу. Окрім того, оптимізація бізнес-процесів призводить до раціонального використання техніки. А отже, ваша компанія може надати власну техніку в оренду в періоди, коли на ваших складах «затишшя».

Складська логістика використовує різноманітну техніку і кожній з них буде застосування, якщо вона перебуватиме в справності. Для цього купувати техніку – нову або б/у – треба у перевірених компаній. СкладТрак, наприклад, не тільки допомагає з питаннями підбору навантажувачів, а також поставкою запчастин та комплектуючих, модернізацією техніки, надає сервісне обслуговування.

Ризики

Своє діло завжди має ряд ризиків. Основними з них є утримання техніки в експлуатаційному стані. Будь-яка техніка – навантажувач вилковий на ДВЗ, електро або навіть б/у – вимагає обов’язкового своєчасного технічного огляду та обслуговування. Якісно закрити ці питання допомагають спеціалісти. Тому бюджетним варіантом є співробітництво з компаніями, які знають ринок, техніку і мають необхідні запчастини, ремонтну базу та спеціалістів.

 

Отже, створення або купівля бізнесу, з надання послуг навантажувача – цілком робоча ідея. Вибір завжди за вами. Просто пам’ятайте, що команда «Склад Трак» у повній готовності та рішучості підтримувати вас у будь-якому починанні не словом, а ділом.