Шини – це взуття навантажувача. Його хід та надійність залежатимуть від них. Тому, перш ніж купити навантажувач, приділіть увагу цьому питанню.
Найчастіше суцільнолиті шини використовують для техніки, яка працює в приміщеннях на рівному покритті, тоді як пневматичні шини добре зарекомендували себе на помірному бездоріжжі. Про те, що треба знати щодо шин, експлуатуючи новий автонавантажувач або вживаний вилковий навантажувач, читайте в матеріалі, який підготували фахівці Sklad Truck.
Суцільнолиті шини для навантажувачів
Суцільнолиті шини – це тривалий термін експлуатації та знижена амортизація. Простими словами, суцільнолиті колеса для навантажувача прослужать вдвічі довше та з мінімальним ступенем зношування. Все це завдяки трьом шарам матеріалу: перший (зовнішній) виконаний із супереластика, проміжний з каучуку, який демпфує удари, та останній (внутрішній) зі сталі. Така конструкція створює велику вагу колеса, але також знижує ризики заміни – шини не бояться проколів. Внаслідок цього, суцільнолиті шини для навантажувачів використовують на складах великих промислових об’єктів. Ці шини «люблять» наливну підлогу без дефектів: вони практично не зношуються й витримують великі навантаження.
З важливого, суцільнолиті колеса для навантажувачів є кольорового типу: зокрема, так звані білі, не залишають сліди на підлозі, виготовлені з мінімальним вмістом шкідливих речовин і можуть бути використані на фармацевтичних та продуктових складах.
Пневматичні шини
Ця категорія шин вирізняється меншою вартістю у порівнянні з суцільнолитими шинами, та зменшує навантаження на підвіску на нерівній підлозі. Завдяки чому навантажувачі мають високий амортизаційний ефект. Найчастіше автонавантажувачі та електронавантажувачі комплектують такими шинами, якщо їх робота передбачається на відкритій місцевості. Простими словами, пневматичні шини – це звичні автомобільні покришки (камерні та безкамерні), яким так само притаманні проколи.
Замінити та поєднати
Чи можна купити вилковий навантажувач та замінити пневматичні шини суцільнолитими? Відразу скажемо, що зазвичай це погана ідея. Просто пам’ятайте, що силові елементи конструкції кожної техніки розраховані на номінальну вантажопідйомність та конкретний вид шин. Не можна замінивши шини підвищити вантажопідйомність. Таким кроком ви хіба що досягнете погіршення динамічних та гальмівних характеристик навантажувача. Але, звичайно, завжди є моделі – винятки із правил.
У будь-якому випадку, перш ніж перевзувати вашу техніку, зв’яжіться зі спеціалістами Склад Трак. Ми підкажемо та підберемо взуття вашому навантажувачу за умовами його експлуатації.